Προς τα

Σωματεία Σταθερού Στόχου της ΣΚΟΕ

που καλλιεργούν τα αγωνίσματα Σκοποβολής I.P.S.C.

 

ΘΕΜΑ: Σεμινάρια Εθνικών Κριτών I.P.S.C.

 

Σας ενημερώνουμε για τη διοργάνωση σεμιναρίου Εθνικών Κριτών Σκοποβολής I.P.S.C.:

Σεμινάριο Εθνικών Κριτών Σκοποβολής I.P.S.C. στη Σπάρτη.

α.    Ημερομηνία Διεξαγωγής: 19-20/5/2012.

β.    Χώρος Διεξαγωγής:

  • Σάββατο 19/5/2012: αίθουσα συγκεντρώσεων σκοπευτηρίου Σελλασίας Σπάρτης.
  • Κυριακή 20/5/2012: σκοπευτήριο Σελλασίας Σπάρτης.

γ.    Ώρες διεξαγωγής: Σάββατο 08:30 πμ – Κυριακή 09.00 πμ.

δ.    Πληροφορίες: Σουμαλεύρης Κωνσταντίνος (τηλ. 6972873013).

Χρηματικό παράβολο συμμετοχής 50,00 € (πενήντα ευρώ), θα πρέπει να καταβληθεί στο λογαριασμό Εθνικής Τραπέζης της ΣΚΟΕ / ΕΤΕΠΣ: 080/480766-92 και αντίγραφο του καταθετηρίου να αποσταλλεί στα γραφεία της ΣΚ.Ο.Ε. μαζί με τη δήλωση συμμετοχής.

Σημειώνεται ότι, στο ανωτέρω παράβολο, περιλαμβάνεται και η χορήγηση της μπλούζας Εθνικού Κριτή Σκοποβολής I.P.S.C.

Παρακαλούνται τα Σωματεία να ενημερώσουν τα μέλη τους και να αποστείλουν το συντομότερο δυνατό προς τη ΣΚ.Ο.Ε. λίστα των μελών που επιθυμούν να παρακολουθήσουν το σεμινάριο με σειρά προτεραιότητας, καθώς εάν δε συμπληρωθεί επαρκής αριθμός συμμετοχών, το σεμινάριο δε θα πραγματοποιηθεί. 

 

                                                                Με αθλητικούς χαιρετισμούς

 

                             Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                              Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

                          ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ                                             ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

Ολοκληρώθηκε την 18/3 στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα η πρώτη φάση των Πανελληνίων Αγώνων σταθερού στόχου, που διοργάνωσε η Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος. Στους αγώνες συμμετείχαν 300 αθλητές, στις κατηγορίες ανδρών, γυναικών, εφήβων και νεανίδων (ΑΓΕΝ), από 35 σωματεία και ομάδες όλης της χώρας.

 

Διπλά κορυφαίος ο Γεωργακόπουλος

Την υπεροχή του στα αγωνίσματα ακριβείας με πιστόλι, επαναβεβαίωσε στους Πανελλήνιους ο Διονύσης Γεωργακόπουλος (ΕΓΣ – ΕΛ.ΑΣ). Το Σάββατο (17) επικράτησε μάλλον άνετα στο Ελεύθερο Πιστόλι Ανδρών (555/600 + 93,7 = 648,7). Στη δεύτερη μέρα των αγώνων στέφθηκε νικητής και στο Αεροβόλο Πιστόλι Ανδρών (575/600 + 97,2 = 672,2). Η διαφορά των έξι (6) βαθμών που εξασφάλισε στον αγώνα από τον Χάρη Καπόλα (ΠΣΕ) που φέτος κάνει εντυπωσιακό ντεμπούτο στην κατηγορία των ανδρών, στάθηκε ικανή να τον κρατήσει στην κορυφή και μετά τον τελικό (97.2). Κάνοντας τον απολογισμό του μετά την απονομή φάνηκε ιδιαίτερα αυστηρός με τον εαυτό του δηλώνοντας:

«… ο τελικός μου ήταν απαράδεκτος, μόλις τρία δεκάρια…»

 

Τα αποτελέσματα

Αεροβόλο Πιστόλι Ανδρών

1. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Διονύσ.    ΕΓΣ – ΕΛ.ΑΣ              575      97.2     672.2

2. ΚΑΠΟΛΑΣ, Χαράλαμπος              ΠΣΕ                           569      98.6     667.6

3. ΜΑΛΓΑΡΙΝΟΣ, Κωνσταντίνος      ΕΣΚΟΘ                      564      98.0     662.0

4. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, Χρήστος        ΕΣΚΟΘ                      565      96.0     661.0

5. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, Διονύσιος               ΣΛ ΖΕΥΣ                    562      98.6     660.6

6. ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ, Αναστάσιος          ΩΡΙΩΝ                       566      93.9     659.9

7. ΜΙΑΟΥΛΗΣ, Ελευθέριος               ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ            559      99.7     658.7

8. ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ, Παναγιώτης       Π.ΜΕΛΑΣ                   559      94.9     653.9

 

Ομαδικά

1. ΕΣΚΟΘ       1675

2. ΩΡΙΩΝ        1655

3. ΠΣΕ             1655

 

Πρώτος τίτλος για την Παπακανέλλου

Πάντα μεταξύ των κορυφαίων η Δήμητρα Παπακανέλλου (Εψιλον) δεν είχε κερδίσει Πανελλήνιο μετάλλιο. Φέτος ανέτρεψε το κατεστημένο και αφού υπερκέρασε κάθε διεκδικήτρια κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Αεροβόλο Πιστόλι Γυναικών. Με επίδοση 380/400 και το καλύτερο σκορ στον τελικό 98,2 ξεπέρασε τις Μιχελάκου (ΣΟΕΛ) και Ζαφειρίδη (ΑΟ Μπούντο) οι οποίες μπήκαν στον τελικό ισοβαθμώντας με 376 και αγωνίστηκαν μέχρι τέλους για το ασημένιο μετάλλιο. Η Σταυρούλα Μιχελάκου πήρε τελικά τη δεύτερη θέση.

 

Τα αποτελέσματα:

1. ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΛΟΥ, Δήμητρα       ΕΨΙΛΟΝ          380      98.2     478.2

2. ΜΙΧΕΛΑΚΟΥ, Σταυρούλα             ΣΟΕΛ              376      97.3     473.3

3. ΖΑΦΕΙΡΙΔΗ, Μιχαέλα                    ΑΟ Μπούντο   376      91.7     467.7

4. ΔΟΥΚΑ, Αθηνά                              ΣΟΕΛ               371      92.8     463.8

5. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ, Αθανασία   ΠΣΕ                 370      88.7     458.7

6. ΛΑΜΠΡΟΥ, Δανάη                        ΣΟΕΛ               364      94.3     458.3

7. ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ, Πηνελόπη              ΠΣΕ                 362      94.7     456.7

8. ΝΤΑΪΚΟΥ, Μαριέλλα                     ΕΨΙΛΟΝ          362      89.2     451.2

 

Ομαδικά

ΣΟΕΛ              1111

ΕΨΙΛΟΝ         1075

ΠΣΕ                 1073

 

Αεροβόλο Πιστόλι Εφήβων

1. ΜΗΝΟΒΓΙΟΥΔΗΣ, Ισίδωρος        ΦΙΛΙΠΠΟΣ     556      96.1     652.1

2. ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ, Γεώργιος           ΓΣΚ                 552      94.3     646.3

3. ΠΕΠΟΝΗΣ, Παναγιώτης              ΖΕΥΣ               545      91.1     636.1

4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΛΟΣ, Παναγ.           ΣΣΒ                 537      90.1     627.1

5. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Παναγ.         ΣΟΕΛ              527      92.9     619.9

6. ΤΣΑΤΣΑ, Αρμάνδος                       ΣΟΕΛ              525      92.8     617.8

7. ΠΑΥΛΟΥ, Γεώργιος                       ΦΙΛΙΠΠΟΣ     518      90.8     608.8

8. ΚΑΛΥΒΙΑΝΝΑΚΗΣ, Μιχαήλ           ΠΑΣ                516      88.6     604.6

 

Ομαδικά

1. ΠΑΣ                        1533

2. ΖΕΥΣ                       1501

3. ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ        1377

 

Αεροβόλο Πιστόλι Νεανίδων

1. ΚΟΡΑΚΑΚΗ, Άννα                       ΩΡΙΩΝ            377      100.6   477.6

2. ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΟΥ, Κασσάνδρα      ΩΡΙΩΝ            364      93.3     457.3

3. ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΟΥ, Δέσποινα          ΑΡΧΕΛΑΟΣ     359      92.9     451.9

4. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ, Μαρία                   ΑΡΧΕΛΑΟΣ     355      93.2     448.2

5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, Ιωάννα                ΣΚΟΙ               349      96.3     445.3

6. ΤΣΙΝΤΑΡΗ, Κωνσταντίνα            ΠΑΣ                353      92.0     445.0

7. ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ, Ανδρομ.     ΠΑΣ                 344      91.0     435.0

8. ΓΡΑΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΥ, Χρ.         ΑΡΧΕΛΑΟΣ    333      92.3     425.3

 

Ομαδικά

1. ΑΡΧΕΛΑΟΣ           1047

2. ΠΑΣ                        1021

3. ΣΣΒ                           913

 

Ο Σαβοργιαννάκης επανακάμπτει

«Ήλθον, είδον, ενίκησα» θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η επανεμφάνιση του Κωνσταντίνου Σαβοργιαννάκη (Ανδρομέδα) στα σκοπευτικά δρώμενα. Ο επί σειρά ετών πρωταθλητής στο Αεροβόλο Τουφέκι Ανδρών, και με σημαντικές διεθνείς διακρίσεις, επανήλθε νικηφόρα μεν, αλλά δεν επικράτησε άνετα. Τερμάτισε τον αγώνα με 586/600 ένα μόλις βαθμό μπροστά από τον Ευάγγελο Ζήση (ΩΡΙΩΝ). Η εμπειρία του Σαβοργιαννάκη φάνηκε στον τελικό όταν με 100,7 κράτησε την πρώτη θέση και αυξάνοντας τη διαφορά πήρε τη νίκη, τον τίτλο και το χρυσό μετάλλιο. Κερδισμένος του τελικού και ο Θεόδωρος Καρπίδας (ΩΡΙΩΝ) που με το καλύτερο σκορ (101,0 στον τελικό), από την πέμπτη θέση του αγώνα ανέβηκε στο βάθρο των Πανελληνίων κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Τα αποτελέσματα:

1. ΣΑΒΟΡΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, Κ.              Ανδρομέδα      586      100.5   686.5

2. ΖΗΣΗΣ, Ευάγγελος                      ΩΡΙΩΝ            585        97.7   682.7

3. ΚΑΡΠΙΔΑΣ, Θεόδωρος                ΩΡΙΩΝ            578      101.0   679.0

4. ΓΚΕΛΗΣ, Βασίλειος                     Ανδρομέδα      581        96.9   677.9

5. ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ, Αλέξανδρος            Ανδρομέδα      578        99.5   677.5

6. ΚΩΣΤΑΜΠΙΤΣΗΣ, Αθανάσιος     ΑΡΧΕΛΑΟΣ      578        98.6   676.6

7. ΚΑΤΣΙΚΗΣ, Χρήστος                   ΔΕΗ                  577        98.8   675.8

8. ΠΕΠΠΑΣ, Γεώργιος                    ΣΟΕΛ                577        98.7   675.7

 

Ομαδικά

1. ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ        1745

2. ΩΡΙΩΝ                    1716

3. ΔΕΗ                         1704

 

Η μάχη Βασιλούδα και Τσιόνογλου

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε ο τίτλος στο αεροβόλο τουφέκι γυναικών. Η Ελένη Βασιλούδα (ΣΚΟΑ ΑΠΘ) τερμάτισε τον αγώνα με επίδοση 391 ισοβαθμώντας με την Μαρία Τσιόνογλου (Αρχέλαος). Η αθλήτρια της Κατερίνης όμως είχε καλύτερο τελικό και με 102,6 πήρε το χρυσό μετάλλιο και τον τίτλο έναντι 100,1 της Θεσσαλονικιάς πρωταθλήτριας.

Τα αποτελέσματα:

1. ΤΣΙΟΝΟΓΛΟΥ, Μαρία                  ΑΡΧΕΛΑΟΣ     391      102.6   493.6

2. ΒΑΣΙΛΟΥΔΑ, Ελένη                        ΣΚΟΑ ΑΠΘ    391      100.1   491.1

3. ΘΕΟΔΩΡΟΥ, Σοφία                       ΑΡΧΕΛΑΟΣ   389      98.5     487.5

4. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, Βασιλική          ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ  386      100.2   486.2

5. ΒΑΡΣΟΥ, Νίκη                               ΓΣΚ                385      100.9   485.9

6. ΠΑΤΣΑΛΑΪΟΒΑ, Ιωάννα                ΩΡΙΩΝ            383      100.7   483.7

7. ΠΕΪΔΟΥ, Μαρία                             ΑΡΧΕΛΑΟΣ    382      100.0   482.0

8. ΜΠΑΜΠΑΪΑΝΤΣ, Αελίτα                ΦΙΛΙΠΠΟΣ     382      99.2     481.2

 

Ομαδικά

1. ΑΡΧΕΛΑΟΣ           1162

2. ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ        1117

3. ΕΛ.ΑΣ.                    1111

 

Αεροβόλο Τουφέκι Εφήβων

1. ΜΑΛΑΦΕΚΑΣ, Κωνσταντίνος        ΠΣΕ                573      98.3     671.3

2. ΧΑΡΒΑΛΗΣ, Γεώργιος                  ΖΕΥΣ               554      96.3     650.3

3. ΒΕΡΤΟΥΔΟΣ, Κωνσταντίνος        ΠΑΣ                550      94.6     644.3

4. ΠΑΛΑΣΚΑΣ, Ιωάννης                     ΣΣΒ                 538      94.8     632.8

5. ΣΙΟΥΡΑΣ, Ιωάννης                        ΣΣΒ                  541      90.6     631.6

6. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Ευάγ.            ΑΡΧΕΛΑΟΣ     536      95.6     628.6

7. ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, Ν.            ΣΣΒ                  538      90.5     628.5

8. ΤΣΑΚΙΡΗΣ, Παντελής                    ΕΣΚΟΘ           534      91.7     625.7

 

Αεροβόλο Τουφέκι Νεανίδων

1. ΜΠΑΝΤΩΛΑ, Κωνσταντίνα          ΣΣΒ                              389      100.9   489.9

2. ΔΟΔΟΤΖΙΔΟΥ, Δέσποινα              ΣΣΒ                             383      99.5     482.5

3. ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΙΔΟΥ, Βασιλική       ΑΡΧΕΛΑΟΣ                 378      100.2   478.2

4. ΦΟΥΝΤΑ, Χρύσα                           ΣΣΒ                             368      95.9     463.9

5. ΒΑΡΔΑΛΗ, Γεωργία                      ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ             354      95.3     449.3

6. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ, Γενοβέφα        ΑΡΧΕΛΑΟΣ                353      83.7     436.7

7. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ, Στυλιανή      ΕΛ.ΑΣ.                         365      0          365.0

8. ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ, Νικολέτα               ΑΡΧΕΛΑΟΣ                363      0          363.0

 

Ομαδικά

1. ΣΣΒ                         1140

2.ΑΡΧΕΛΑΟΣ            1094

3.ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ         1032

 

Ελεύθερο Πιστόλι Ανδρών

1. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Διον.         ΕΓΣ-ΕΛ.ΑΣ                 555      93.7     648.7

2. ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ, Αναστάσιος           ΩΡΙΩΝ-ΕΛ.ΑΣ           541      98.2     639.2

3. ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ, Παναγιώτης        Π.ΜΕΛΑΣ                   538      97.2     635.2

4. ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ, Χρήστος         ΕΣΚΟΘ                      536      87.8     623.8

5. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, Ευστάθιος             ΠΣΕ                           534      88.5     622.5

6. ΤΣΑΧΑΚΗΣ, Εμμανουήλ                ΖΕΥΣ                         532      89.9     621.9

7. ΛΙΒΕΡΗΣ, Διονύσιος                      ΠΑΟ                          526      89.0     615.0

8. ΧΕΙΜΩΝΑΣ, Δημήτριος                 Σ ΣΒ                           527      86.2     613.2

 

Ομαδικά

1. ΕΛ.ΑΣ         1578

2. ΕΣΚΟΘ       1575

3. ΖΕΥΣ           1569

 

Ελεύθερο Πιστόλι Εφήβων

1. ΠΕΠΟΝΗΣ, Παναγιώτης                            ΖΕΥΣ               504      92.2     596.2

2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΛΟΣ, Παναγιώτης                ΣΣΒ                 496      91.8     587.8

3. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, Γεώργιος                       ΠΑΣ                 429      82.4     511.4

4. ΚΑΛΥΒΙΑΝΝΑΚΗΣ, Μιχαήλ                         ΠΑΣ                439      68.0     507.0

5. ΠΑΠΑΔΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ, Κωνσταντίνος        ΠΑΣ                420      65.4     485.4

6. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, Γεώργιος                ΓΣ. Αθλοκίνηση      253            0     253

7. ΠΑΛΑΣΚΑΣ, Ιωάννης                                    ΣΣΒ                 247           0     247

Επιδόσεις αναλόγως των συνθηκών… 

Χωρίς αξιόλογες επιδόσεις και με απουσίες ηχηρών ονομάτων διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο (3&4/3) στη Μαλακάσα αγώνες επιλέκτων σκοπευτών. Στο πρόγραμμα περιλαμβάνονταν τα Ολυμπιακά αγωνίσματα με πυροβόλο πιστόλι στην απόσταση των 25 μέτρων. Οι αγώνες διεξήχθησαν παράλληλα με εκείνους των 50 μέτρων που γίνονταν στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα.

 

Ξυνογαλάς και Τσαντούλα οι νικητές

Στους πρώτους αγώνες στα αγωνίσματα Πιστόλι Ταχύτητας Ανδρών και Σπορ Πιστόλι Γυναικών πού γίνονται φέτος, ο Ανδρέας Ξυνογαλάς (ΠΣΕ) και η Πηνελόπη Τσαντούλα (ΠΣΕ) επικράτησαν μάλλον άνετα. Οι προηγούμενοι στο πρόγραμμα αγώνες είχαν αναβληθεί λόγω κακών καιρικών συνθηκών. Σημειώνουμε ότι οι αγώνες πυροβόλων όπλων γίνονται σε ανοιχτό σκοπευτήριο σε αντίθεση με εκείνους των αεροβόλων.

Τα αποτελέσματα:

Πιστόλι Ταχύτητας Ανδρών                                  ΣΑΒ      ΚΥΡ       ΣΥΝ 

1. ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ, Ανδρέας                  ΠΣΕ               551      537       1088

2. ΜΠΙΝΥΧΑΚΗΣ, Κωνσταντίνος      ΠΑΣ                541      537       1078

3. ΜΟΦΟΡΗΣ, Γρηγόρης                 Νίκανδρος    531       533       1064

4. ΠΕΤΡΙΔΗΣ, Θεολόγος                  ΣΛ Ζευς          520      498       1018

5. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, Αλέξανδρος           ΠΣΕ                363      461         824

6. ΤΣΙΤΟΥΡΗΣ, Ιωάννης                   ΠΣΕ                521                      521

7. ΜΠΑΛΤΑΣ, Δημήτριος                  ΠΣΕ                510                      510

 

Σπορ Πιστόλι Γυναικών                                        ΣΑΒ       ΚΥΡ       ΣΥΝ

1. ΤΣΑΝΤΟΥΛΑ, Πηνελόπη              ΠΣΕ                537       553       1090

2. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ, Αθανασία   ΠΣΕ                532       549       1081

3. ΚΟΥΝΑ, Μαρία                             ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ   535       533       1068

4. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, Μαρία           Νίκανδρος     486       519       1005

 

Οι αγώνες αποτελούν ένα από τα κριτήρια για τη συγκρότηση της Εθνικής ομάδας που θα μας εκπροσωπήσει στις Διεθνείς διοργανώσεις.

Οι επίλεκτοι σκοπευτές στο Βύρωνα 

 

Με σημαντικές επιδόσεις κυρίως την Κυριακή (4/3) έγιναν το Σαββατοκύριακο (3&4/3) στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα αγώνες επιλέκτων σκοπευτών. Στο πρόγραμμα περιλαμβάνονταν όλα τα Ολυμπιακά αγωνίσματα 50 μέτρων με τουφέκι ή πιστόλι. Παράλληλα διεξήχθησαν στο Σκοπευτήριο Μαλακάσας τα αγωνίσματα πιστολιού 25 μέτρων.

 

Επιδόσεις «ωριμότητας» από Γεωργακόπουλο, Ηλιάδη.

Την πλέον συνηθισμένη έκφραση της στρατιωτική θητείας «ο παλιός είναι αλλιώς» μου έφεραν στο νου τα αποτελέσματα. Βετεράνος πλέον ο Πελοπίδας Ηλιάδης (ΠΣΕ) επανέκαμψε στα αγωνίσματα τουφεκιού ανδρών και στο βάθρο των νικητών, ενώ ο Διονύσης Γεωργακόπουλος (ΕΓΣ) πέτυχε επίδοση παγκόσμιας κλάσης στο ελεύθερο πιστόλι. Οι δύο πρωταθλητές ανέδειξαν και πάλι τη σκοποβολή ως δια βίου άθλημα! Επικρατέστερος στα αγωνίσματα τουφεκιού ο Χρήστος Κατσίκης (ΣΟ ΔΕΗ). 

 

Τα αποτελέσματα

Ελεύθερο Πιστόλι Ανδρών

α/α          ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ                       ΣΥΛΛΟΓΟΣ         Α΄ΑΓΩΝ            Β΄ΑΓΩΝ            ΣΥΝΟΛΟ

1 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, Δ.                        ΕΓΣ                 544                   559                   1103

2 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ, Διονύσιος                         ΣΛ Ζευς           533                   542                   1075

3 ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ, Αναστάσιος                    ΩΡΙΩΝ            534                   536                   1070

4 ΤΣΑΧΑΚΗΣ, Ζαχαρίας                            ΣΛ Ζευς           528                   522                   1050

5 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, Νεκτ.                        ΠΣΕ                 527                   506                   1033

6 ΓΚΜΑΧ, Μάρεκ                                       ΓΣΚ                  518                   514                   1032

7 ΜΑΚΡΗΣ, Γεώργιος                               ΣΛ Ζευς           505                   505                   1010

8 ΛΙΒΕΡΗΣ, Διονύσιος                             ΠΑΟ                 501                   500                   1001

9 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, Ευστάθιος                    ΠΣΕ                 530                                               530

10 ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ, Παναγ.                      Π. Μελάς                                    529                     529

11 ΤΣΑΧΑΚΗΣ, Εμμανουήλ                    ΣΛ Ζευς                                      526                     526

11 ΤΣΙΤΟΥΡΗΣ, Ιωάννης                         ΠΣΕ                 522                                               522

 

Τουφέκι Πρηνηδόν Ανδρών

α/α          ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ                       ΣΥΛΛΟΓΟΣ         Α΄ΑΓΩΝ           Β΄ΑΓΩΝ            ΣΥΝΟΛΟ

1 ΚΑΤΣΙΚΗΣ, Χρήστος                        ΣΟ ΔΕΗ                585                   586                   1171

2 ΗΛΙΑΔΗΣ, Πελοπίδας                      ΠΣΕ                      583                   585                   1168

3 ΚΟΛΟΒΟΣ, Κωνσταντίνος              ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ         590                   578                   1168

4 ΛΙΟΓΡΗΣ, Ευάγγελος                      ΑΣΟ Εκάτη          587                   578                   1165

5 ΚΙΟΥΣΗΣ, Νικόλαος                       ΣΟ ΔΕΗ                579                   579                   1158

6 ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ, Ιωάννης             ΠΣΕ                      587                   558                   1145

7 ΤΣΟΚΑΣ, Νικόλαος                        ΣΟ ΔΕΗ                 573                   569                   1142

8 ΚΟΥΤΡΑΣ, Ιωάννης                         ΠΣΕ                       570                   563                   1133

9 ΣΑΜΑΛΕΚΗΣ, Αθανάσιος               ΑΣΟ Εκάτη           575                   556                   1131

10 ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ, Γεώργιος               ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ          578                                               578

11 ΠΑΠΑΤΖΙΚΗΣ, Παντελ.                ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ         573                                               573

 

Τουφέκι 3Χ40 Ανδρών

α/α          ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ                       ΣΥΛΛΟΓΟΣ         Α΄ΑΓΩΝ            Β΄ΑΓΩΝ           ΣΥΝΟΛΟ

1 ΚΑΤΣΙΚΗΣ, Χρήστος                         ΣΟ ΔΕΗ               1133                 1140                 2273

2 ΗΛΙΑΔΗΣ, Πελοπίδας                       ΠΣΕ                      1137                 1128                 2265

3 ΤΣΟΚΑΣ, Νικόλαος                          ΣΟ ΔΕΗ                1091                 1093                 2184

4 ΠΑΠΑΤΖΙΚΗΣ, Παντελ.                     ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ        1080                 1093                 2173

5 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, Αν.                 ΠΣΕ                      1046                 1030                 2076

6 ΤΖΟΥΒΑΡΑΣ, Γεώργιος                   ΣΟΑ ΑΣΟΕΕ         1068                                           1068

 

Τουφέκι 3Χ20 Γυναικών

α/α          ΣΚΟΠΕΥΤΡΙΑ                        ΣΥΛΛΟΓΟΣ         Α΄ΑΓΩΝ               Β΄ΑΓΩΝ           ΣΥΝΟΛΟ

1 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, Βασιλική              Νίκανδρος             570                      568                   1138

2 ΜΠΑΝΤΩΛΑ, Κωνσταντίνα               ΣΣΒ                         562                      559                   1121