Με αξιόλογες παρουσίες διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο (8& 9/12) στο σκοπευτήριο Παύλος Μελάς στη Θεσσαλονίκη οι προγραμματισμένοι αγώνες πρόκρισης για την Εθνική ομάδα 2013. Στο πρόγραμμα περιλαμβάνονταν τα Ολυμπιακά αγωνίσματα με αεροβόλα όπλα, τουφέκι και πιστόλι στην απόσταση των 10 μέτρων.

 

Διπλός Αγώνας, Σάββατο & Κυριακή

Όπως συνήθως οι αγώνες διεξάγονται σε δύο ημέρες με ξεχωριστά αποτελέσματα, αλλά στην κατάταξη από όπου προκύπτουν και οι βραβεύσεις λαμβάνεται υπ’ όψιν το συνολικό σκορ.

 

 

Τα αποτελέσματα:

Αεροβόλο Τουφέκι Ανδρών                                  ΣΑΒ     ΚΥΡ      ΣΥΝ 

1 ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ Αλέξανδρος              Ανδρομέδα      582     588      1170

2 ΖΗΣΗΣ Ευάγγελος                       Ωρίων               578     586      1164

3 ΚΑΡΠΙΔΑΣ Θεόδωρος                 Ωρίων               579     578      1157

4 ΠΑΠΑΤΖΙΚΗΣ Παντελεήμων       ΣΟΑΑΣΟΕΕ     561     566       1127

5 ΡΗΓΑΣ Γεώργιος                         ΣΚΟΑΛ             562     561       1123

6 ΚΑΪΑΦΑΣ Νικόλαος                     Ανδρομέδα      548      543      1091

7 ΧΑΡΒΑΛΗΣ Γεώργιος                  ΣΛ Ζευς            544     543      1087

8 ΚΩΣΤΑΜΠΙΤΣΗΣ Αθανάσιος      Αρχέλαος                     583        583

 

Αεροβόλο Τουφέκι Γυναικών                               ΣΑΒ     ΚΥΡ    ΣΥΝ

1 ΘΕΟΔΩΡΟΥ Σοφία                       Αρχέλαος        390      391      781

2 ΜΠΑΝΤΩΛΑ Κωνσταντίνα            ΣΣΒ                  385      392      777

3 ΒΑΣΙΛΟΥΔΑ Ελένη                        ΣΚΟΑΑΠΘ       387      386      773

4 ΤΣΙΟΝΟΓΛΟΥ Μαρία                   Αρχέλαος         386      385      771

5 ΔΟΔΟΝΤΖΙΔΟΥ Δέσποινα           ΣΣΒ                   383      381      764

6 ΒΑΡΣΟΥ Νίκη                               ΓΣΚ                  384      378      762

7 ΜΠΑΜΠΑΪΑΝΤΣ Αελίτα                Φίλιππος         382      378      760

8 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Φανή             ΓΣΚ                  375      374      749

9 ΜΑΛΑΜΑΤΑ Κλειώ                        Ανδρομέδα      369      371      740

10 ΧΕΚΙΜΟΓΛΟΥ Πολυξένη          ΣΟΑΑΣΟΕΕ      373      364      737

11 ΓΑΤΖΟΥΝΗ Ευαγγελία             Ανδρομέδα       372      362      734

12 ΣΦΟΥΓΓΑΤΟΥ Μαρία               ΣΚΟΑΑΠΘ        365      362      727

13 ΠΕΪΔΟΥ Μαρία                          Αρχέλαος                      383       383

14 ΝΑΛΤΣΙΔΟΥ Κωνσταντίνα        Ανδρομέδα                   379       379

15 ΒΑΡΔΑΛΗ Γεωργία                   Ανδρομέδα      362                    362

 

Αεροβόλο Πιστόλι Ανδρών                                    ΣΑΒ     ΚΥΡ      ΣΥΝ

1 ΜΑΛΓΑΡΙΝΟΣ Κωνσταντίνος        ΕΣΚΟΘ           570      577      1147

2 ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ Αναστάσιος            Ωρίων              569      571      1140

3 ΤΖΑΧΑΚΗΣ Ζαχαρίας                    Ζευς                564      573      1137

4 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Χρήστος          ΕΣΚΟΘ           567      567      1134

5 ΜΗΝΟΒΓΙΟΥΔΗΣ Ισίδωρος         Φίλιππος        571      550      1121

6 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ Διονύσιος                 Ζευς                563      549      1112

7 ΜΑΝΔΗΛΑΡΗΣ Παναγιώτης         Π. Μελάς         559      548      1110

8 ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ Γεώργιος             ΓΣΚ                 546      564      1110

9 ΜΑΚΡΗΣ Γεώργιος                        Ζευς                559      548      1107    96 91

10 ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΔΗΣ Παναγιώτης    ΕΣΚΟΘ          559      548      1107    92 92

11 ΚΟΡΑΚΑΚΗΣ Διονύσιος             Ωρίων             554      553      1107    91 92

12 ΠΕΠΟΝΗΣ Παναγιώτης             Ζευς                554      548      1102

13 ΜΑΚΡΟΣΑΒΒΑΣ Θεόδωρος       ΣΣΒ                 546      537      1083

14 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Φώτιος           Ωρίων             532      543      1075

15 ΜΠΙΚΑΚΗΣ Ιωσήφ                       Ανδρομέδα    535      528      1063

16 ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ Λουκάς              Ανδρομέδα    525      531      1056

17 ΓΥΝΑΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Σπυρίδων    ΣΚΟΑΠΘ       535      502      1037

 

Αεροβόλο Πιστόλι Γυναικών                               ΣΑΒ     ΚΥΡ    ΣΥΝ

1 ΚΟΡΑΚΑΚΗ Άννα                         Ωρίων              380     379      759

2 ΖΑΦΕΙΡΙΔΗ Μιχαέλα                    ΑΟ Budo         370     373      743

3 ΜΙΧΕΛΑΚΟΥ Σταυρούλα            ΣΟΕΛ               371      366      737

4 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Ιωάννα                 ΣΚΟΙ                362      367      729

5 ΤΣΑΧΟΥΡΙΔΟΥ Δέσποινα           ΑΡΧΕΛΑΟΣ     364      364      728

6 ΛΑΜΠΡΟΥ Δανάη                        ΣΟΕΛ              358      363      721

7 ΖΗΣΗ Δήμητρα                           Ωρίων              358      363      721

8 ΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ Κασσάνδρα         Ωρίων               367      346      713

9 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ Μαρία           Νίκανδρος      355      355      710

10 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Αικατερίνη        Ανδρομέδα     355      345      700

11 ΒΑΜΒΑΔΛΙΩΤΗ Κασσιανή       Ανδρομέδα     350      327      677

12 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Ευαγγελία  ΣΚΟΑΑΠΘ      345      310      655

13 ΘΕΟΔΩΡΟΥ Ζαχαρούλα         Ωρίων                           362      362

14 ΠΟΝΤΙΚΙΕΡΗ Κυριακή           Ανδρομέδα                   340      340

Οι αγώνες αποτελούν ένα από τα κριτήρια για τη συγκρότηση της Εθνικής ομάδας που θα μας εκπροσωπήσει στις Διεθνείς διοργανώσεις.